Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Diş Beyazlatma

05.07.2019
3 görüntülenme
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma İşlemleri Hakkında

Kişisel temizliğine ve bakımına özen gösteren tüm bireyler için beyaz ve sağlıklı dişler önem arz etmektedir. Çünkü beyaz ve sağlıklı dişlere sahip bireylerin yarattığı etkiyle sağlıklı dişlere sahip olmayan bireylerin yarattığı etki ve öz güven duygusu aynı değildir.diş beyazlatma ile beyaz gülüşler Çeşitli sebeplerle olması gereken diş renginden daha farklı (koyu, açık vb) dişleri orijinal haline getirebilmek için yapılan beyazlatma işlemlerine bleaching denmektedir. Dışarıdan gelen etkiler sonucunda dişlerin rengi değişerek sararmakta ya da koyulaşmaktadır. Rahatsız edici bir görünüme sahip olan diş renklenmesini gidermek için bitkisel ve tıbbi olmak üzere bir çok diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Diş beyazlatma fiyatları bitkisel yöntemlere göre pahalı olsa da kalıcılık açısından tavsiye edilen yöntem tıbbi olarak uygulanan diş beyazlatma yöntemi olarak tavsiye edilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılıyor ?

Doktor muayenehanesinde gerçekleştirilen beyazlatma işlemi dişin deformasyonuna bağlı olarak değişmekle birlikte en az kırk beş dakika en fazla ise seksen beş dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlem sonucundan 3 tona kadar sağlıklı bir şekilde beyaz görünüme sahip olan dişler ihtiyacı olan görünüme de kavuşmuş olacaktır. Kişiye özel hazırlanan ve uygulanan tıbbi beyazlatma işlemi doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Kozmetik sektöründe diş beyazlatma amacıyla satılan ürünlerin kullanımı etken maddelerin düşük olmasından dolayı beklenen sonucu çoğunlukla vermemektedir. Bu sebeple Ofis tipi veya ev tipi beyazlatma ile kesin ve hızlı sonuçlara hemen ulaşabilirsiniz.

beyaz dişlerDiş üzerinde yer alan ve istenmeyen bir görünüşe sahip olan sigara, çay, gıda, kahve birikintileri ve dişlerin düzenli bir şekilde temizlenmesine bağlı olarak oluşan diş lekeleri doktor gözetimi sonrasında diş plağı ve diş taşlarından temizlenmektedir. Bu işlem sonrasında ise dişler için cilalama işlemi yapılarak dişler beyazlatma işlemine uygun hale getirilmektedir.

İlaç kullanımına ve diş yapısına bağlı olarak gerçekleşen istenmeyen diş renklenmelerin de ise istenilen beyazlık için doktor gözetiminde bleaching uygulaması yapılmalıdır. Bleaching uygulaması sonrasında bireyler istedikleri gülüşe ve sağlıklı estetik görünüme sahip olacaklardır.

Her işte olduğu gibi bleaching uygulaması içinde alanında uzman olan diş doktorlarından diş beyazlatma fiyatları alınmalı ve hizmet fiyat mukayesesine göre karar verilmelidir.

Diş beyazlatma işlemi için iki farklı yol bulunmaktadır.

  1. Ev Tipi Diş Beyazlatma

Diş doktorunun tavsiyeleri ve yönlendirmesi aracılığıyla ev ortamında yapılan beyazlatma işlemleridir. Bu tarz işlemlere home bleaching de denilmektedir.

Diş doktorunun hastanın ağız yapısına göre hazırladığı diş beyazlatma plağı kullanılmaktadır. Diş lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler plağın içerisine doktorun söylemiş olduğu talimatlara uygun şekilde beyazlatıcı ilaç uygulamaktadırlar. Diş doktorunun belirtmiş olduğu talimatlar sonrasında istenilen diş beyazlığına en az yedi gün en fazla ise on iki gün içerisinde ulaşılabilmektedir.

  1. ofis tipi diş beyazlatmaOfis Tipi Diş Beyazlatma

Hızlıca çözüme ulaşılmak istenen durumlarda diş doktoru tarafından ofiste gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemidir. Bu tarz işlemlere office bleaching de denilmektedir.

Tüm diş beyazlatma işlemleri diş doktoru gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Online Randevu
Doktorumuza Danış

Arama

Whatsapp Line

Randevu