Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Gülüş Tasarımı

04.07.2019
2 görüntülenme
Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Gülüş tasarımı nedir?Estetik açıdan dişe katılan güzellik anlamına da gelen gülüş tasarımı, kişilerin yüz hatlarını da baz alarak diş ve diş etlerinde uygulanacak işlemler anlamına da gelmektedir.

Doğal ve güzel bir görüntüye sahip olmak isteyen herkesin üzerinde uygulanan gülüş tasarımı birçok işlemin bir arada uygulanması ile gerçekleştirilmektedir.

Her hastanın beklentisi, rahatsızlığı ve kişisel özelliği farklı olduğundan, uygulanacak işlemler de kişiye özel olmaktadır. Yüz hatları, cinsiyet ve yaş faktörlerine göre de bir yol haritası çizilmektedir.

İlk aşamada dişte oluşan diş eti hastalıkları ve çürükler tedavi edilir. Daha sonra diş temizliği gerçekleştirilir. İzlenecek diğer aşama ise, kişinin beklentisine göre diş estetiğinin sağlanması olacaktır.

İzlenecek yol haritasında; tel uygulaması, diş beyazlatma yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamaları ile giderilmesi, zirkonyum kaplamaları, porselen lamineler ve kaplamaları gerçekleştirilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı tedavisiGülüş tasarımı yapılırken öncelikle hastanın istekleri ve koşulları baz alınır. Hastanın yüz ölçüleri alınarak, bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek işlemler hastanın ölçüleri doğrultusunda yapılır ve hastaya sunulur. Gerçeğe en yakın bilgiler dahilinde hastanında onayı sonrası işlemlere başlanılır.

Özellikle alınan yüz ölçüleri ortaya çıkacak tabloyu birebir etkilemektedir. Daha sonra dişte uygulanması gereken tedavi ve temizlik işlemleri uygulanır. Beyazlatma işlemi de yapıldıktan sonra, ihtiyaç duyuluyor ise zirkonyum kaplama ya da implant ve protez uygulamaları yapılır.

Dişler arasında ayrıklık, açıklık varsa gidebilir. Özellikle ön taraftaki dişlerde kayıp oluştuysa, görüntünün iyileştirilmesi sağlanır. Çarpık dişler de gülüş estetiğivasıtası ile güzel bir görüntüye kavuşturulur.

Uygulanan tüm işlemlerde dudak şekli ve duruşu da göz önünde bulundurularak hareket edilir. Yapılan gülüş estetiği esnasında medikal estetik uygulamalardan da yararlanılır. Gerekli görüldüğü takdirde dudak ya da yüzde dolgu ve benzeri işlemler yapılarak da gülüş tasarımına son dokunuşu yapılır.

Güzel Gülüşler

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen insanların merak ettiği bir diğer konu da gülüş tasarımı fiyatları miktarıdır. Yani gülüş estetiği yaptırmak ne kadara mâl olur sorusu akılları dolduran bir sorudur.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişilere verilecek belli bir fiyat ya da rakam mümkün değildir. Uygulanacak işlemler kişiye özel olacağı için, işlemlerin faturası da yine kişiye özel olacaktır.

Kişinin istekleri, karşı karşıya kalınacak sorunlar, uygulanacak tedaviler, hastanenin insiyatifi, işlemi uygulayacak doktorun insiyatifi ve daha birçok faktör fiyat konusunda farklılıklar yaşanmasına sebep olacaktır.

En güzel gülüşGülüş tasarımı işlemini yaptırmak isteyen, estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen herkesin bilmesi gereken en önemli husus, uygulanacak işlemlerin farklılığıdır. Tasarım denilen işlem kişinin cinsiyetine, yaşına, yüz hatlarına hatta kilosuna göre farklılık gösteren bir işlemdir.

Gülüş estetiği yaptırılacak hastanenin de belirleyeceği fiyatlar yine hastanenin insiyatifinde olmaktadır. Ancak muayene olduktan sonra, genel tablo göz önünde bulundurularak fiyat konusunda fikir sahibi olunabilmektedir. Önemli olanın kaliteli malzemeler ile işinin hakkını veren hekimler ile iletişime geçmek olduğu unutulmamalıdır.

Online Randevu
Doktorumuza Danış

Arama

Whatsapp Line

Randevu