Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Güncel İmplant Fiyatları

04.07.2019
4 görüntülenme
Güncel İmplant Fiyatları

Ağızda dişin çürümeye bağlı ya da başka nedenler ile çekilmesi veya hiç ortaya çıkamamış dişlerin boşluklarından kaynaklı alanların titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanarak yapılan yapay diş köklerine implant denilmektedir.

İmplant İşleminde Titanyum Neden Tercih Edilir?

İmplant Nedir?İmplant uygulaması için kullanılan titanyum insanın vücut dokuları ile herhangi bir etkileşim içerisine girmediği ve yapı olarak titanyum kuvvetlere karşı dirençli bir materyal olmasından dolayı implantın ana malzemesi olarak tercih edilmektedir.

İmplant nedir oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Çeşitli nedenler ile çekilmiş dişin ya da hiç oluşmasına fırsat olmamış dişlerin yarattıkları boşlukların tedavisi amacı ile uygulanan bir yöntemdir.

İmplant çene kemiklerinin içerisine yerleştirilen titanyum vidalara denilmektedir. Bu vidalar lokal anestezi yöntemi ile basit bir operasyonla kemik içlerine yerleştirilir.

İmplant işlemi konusunun uzmanı diş hekimleri tarafından kolaylıkla yapıla bilinmektedir. Prosedür tam anlamı ile takip edildiği ve uygulandığı takdirde işlemin başarı ile sonuçlanması yüzde yüz mümkündür. İmplant yerleştirilmeden önce çene kemiğinde uygulanması için uygun pozisyonda, uzunlukta ve çapta yuvalar açılır, implant yerleştirme işlemi cerrahi bir işlem olduğundan dolayı süreç içerisinde kullanılan tüm malzemelerin kalitesi, ortamın hijyen ve sterilizasyonu son derece önemlidir.

İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra iki ya da üç ay gibi bir süre beklenerek yerleştirilen implantın vücut tarafından kendisinden bir parça olarak kabul edilmesi beklenir.

İmplant nedir sorusunu merak eden ve uygulatmayı düşünen kişiler için verilebilecek en doğru yanıt ağızdaki olmayan dişlerin yarattığı boşluklara uygulanabilecek en kalıcı çözüm yollarından biridir. Uygulaması oldukça kolay fakat zaman içerisine yayılan yaklaşık olarak iki ile beş ay arasını bulan bir tedavi yöntemidir.

İmplantın Avantajları

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?Uzun yıllar boyunca çeşitli nedenler ile dişsiz olan hastaların mevcut olan protezleri kullanıma bağlı olarak kemik yapısında değişimlere neden olabilmektedir. Uzun süreli kullanımlara bağlı olarak protezlerden kaynaklı ağızlarda protez vuruklarına bağlı olarak yaralar oluşmaya başlar.

Protez yönteminin tam tersi olarak uygulanan implant diş hareket etmediği adeta gerçek diş gibi vücut tarafından kabul gördüğünden kişinin ağzında kullanıma bağlı olarak herhangi bir sorun yaşatmamaktadır.

Aynı zamanda implant diş materyali olan titanyum nedeniyle oldukça kuvvetli bir yapıya sahiptir. Herhangi bir darpe ve benzeri neden ile asla zarar görmez.

İmplant Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yalnızca ameliyatın yapılacağı bölge uyuşturularak lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilmektedir. Ameliyata girilmeden bir süre önce hekimin yazdığı reçeteli ilaçların alınması ve ameliyat sonrasında da antiseptik gargaraların kullanılması ile iyileşme süreci hızlandırılarak sorunsuz şekilde iyileşme sağlanmaktadır.

Dental implantların ameliyatı zor mudur?

Lokal anestezi altında yalnızca dental implantın yapılacağı bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci atlatılır.

İmplantlar Bir Süre Sonra Vücuda Zarar Vermeye Başlayabilir mi?

İmplant tedavisiBöyle bir durumun söz konusu olması imkansızdır. Kullanılan implantlar titanyum materyalinden üretilmektedir ve bu materyal insan vücuduna biyouyumludur. Titanyum yapısal olarak herhangi bir alerji riski yaratmaz ve toksik olmayan kıymetli metaller sınıfındandır.

İmplantlar kesinlikle uzun ömürlü adeta doğal dişler gibidir. Kişi sağlığına yeterli özeni gösterdiği, ağız bakımını ve kontrollerini düzenli yaptırdığı takdirde neredeyse ömür boyu implant dişlerini kullanabilmektedir.

Aynı zamanda mini dental implantlar günün teknolojisi sayesinde kişilerin sahip oldukları mevcut hareketli protezleri ile ameliyat sonrasında adapte edilerek rahatlık ile kullanıla bilinmektedir.

Güncel İmplant Fiyatı Ne Kadar?

İmplant fiyatları uygulanan marka, imal edildiği ülke, model ve tedavinin uygulandığı ülkeye bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. İmplant fiyatları elbette diğer diş tedavisi yöntemlerine göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Ancak yapılan işlem sonucunda dişin ömür boyunca kullanılacağı düşünüldüğünde ücretlendirmenin oldukça makul ölçülere çekilebildiği fark edilmektedir.

İmplant tedavisi süreci uzun ve tetkikleri detaylı olarak yapılması gereken tedavi yöntemlerinden birisidir. Çene kemiğine monte edilen metal kökler sayesinde yıllar boyunca sorunsuz şekilde diş sahibi olmak isteyen hastaların ilk tercihleri artık implant tedavisi olmuştur. Daha önceki yıllarda implant fiyatları çok daha pahalı olduğu için bir çok kişi bu tedaviyi yaptırmakta zorlanırken artık günümüzde yerli implantlarında yaygınlaşması ile çok daha uygun fiyatlar ile implant tedavisi yapılabilmektedir.

İmplant – Beylikdüzü Diş Kliniği

İmplant yapım süreciİmplant Nedir: İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır.

İmplant kimlere yapılabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireyler implant tedavisinde yüksek başarı oranına

sahiptir. Bazı durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Eğer kemik kaybı fazla ise, ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanarak implantlar yerleştirilebilir.

İmplant Markaları

Beylikdüzü Diş Kliniği olarak 28 yıllık tecrübemiz ile tercih ettiğimiz implant markaları şunlardır:

  •  ITI Straumann : Astra gibi İsveç markası olan ITI Strauman dünyada geçerliliğini ispatlamış bir implant markasıdır. İmplant teknolojilerinde bir çok farklı teknolojinin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Hastanın ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli ve dayanıklı implant ürünlerine sahiptir.
  •  Medentika by Straumann: Alman kalite standartlarında  ile ortaya çıkan implant markası implant üst yapıları üreterek sektöre girmiş 2012 yılında Straumann Group Bünyesine katılan Medentika implant Straumann kalitesiyle üretilmektedir.
  • Osstem: Güney Kore Menşeili olan Osstem İmplant 60 ın üzerinde ülkeye ihraç edilen satış sıralamasında ilk 10 da olan orta segmentte en iyi implantlardan birisidir.
  • Bego: BEGO Implant, 130 yıllık geçmişi ile dental sektörde önemli bir yer edinmiş bir firmadır. %100 Alman üretimi olan implant inovasyona ve teknolojiye yüksek oranda hassasiyet göstermektedir.
  •  Astra Tech: Türkiye’de en çok tercih edilen implant markaları arasında en başlarda olan implant markası İsveç kökenlidir. Dünya çapında faaliyet gösteren implant markası üst segment implantlar arasında gösterilir.

İmplant Fiyatları 2020

İmplant fiyatları implantın markasına göre değişmektedir. Ayrıca implant fiyatları döviz üzerinden hesaplandığı için değişiklik gösterebilmektedir.

  • Yerli implant fiyatı: İstanbul’da tek diş için implant fiyatı diş sağlığı merkezlerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa dahi diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. Kliniğimizin ithal implant fiyatını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir.

Bu konuda yeterli tecrübesi olmayan bir hekime veya sadece reklam politikası ile hastalara hitap eden hastanelerin aynı ürüne ve hizmete uyguladıkları iki/üç katına varan fiyatlarla tedavinizi yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Beylikdüzü Diş Kliniği’mizin güncel tek diş implant tedavisi fiyatını öğrenmek isterseniz aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize şimdi ulaşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Beylikdüzü – Randevu

Beylikdüzü’nde implant tedavisi yapan yerler arasında öncelikle ekonomik olmasının yanı sıra 28 yıllık tecrübesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet vererek fark yaratan Beylikdüzü Diş Kliniği’nde tedavi olmak  için aşağıdaki yöntemlerden biri ile ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Artık siz de eksik dişlerinizi geç olmadan tamamlatın.

Online Randevu
Doktorumuza Danış

Arama

Whatsapp Line

Randevu