Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Ortodonti

04.07.2019
5 görüntülenme
Ortodonti

Ortodonti nedir? Ortodonti nedir? Peki dişlerimizin güzel görünmesi diş teli tedavisinden geçiyor olabilir mi? Peki diş teli fiyatları günümüzde ne kadardır. Günümüzde bir çok insan güzel bir gülüşe sahip olmak istiyor. Buna sahip olmanın temeli sağlıklı ve düzgün dişlerden geçiyor. Dişlerinde sorun olan insanlar ortodonti uzmanlarından yardım almaktadır.

Uyumsuz ve çarpışık dişlerin uyum ilişkilerini kontrol eden ve bu durumu düzeltmeye çalışan diş hekimliğinin uzmanlık alanına ortodonti  denir. Diş ve yüz bozukluklarının teşhis ve tedavi ile önlenmesidir. Bu alan malocculusion yani kapanış bozuklukları olan insanlara çözüm üretir. Ortodontik tedavi genelde braket gibi düzeltici aletler ile uygulanır. Ortodontik tedavi küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru ve düzgün olmalarına yarar. Yetişkinlerde ise var olan diş bozukluklarını ve malocclusion tedavisine yarar.

Diş Teli ve Kullanımı

Dişlerin ya da çene tedavisinin yapılabilmesi için kullanılan bir ekipmandır. Ortodontistler, dişlerin ve çenenin tedavi edilmesi için ilerleyen zamanlarda oluşabilecek sorunların ortadan kaldırılması amacı için diş teli  kullanımını önerebilirler. Dişlerin yamuk olması ya da çenedeki şekil bozuklukları bu tedavinin nedeni olabilir.

Ortodonti diş teli tedavisiGünümüzde birçok insan güzel bir gülüşe ve sağlıklı dişlere sahip olmak için diş teli taktırıyor. Ortodontist, dişlerin ve çene yapısındaki bozuklukların giderilmesi için diş teli kullanımının gerekli olduğunu öneriyor. İleride karşılaşılacak sorunların ortadan kaldırılması için gerekli bir tedavidir. Diş teli takılırken canınız yanmaz. Yaklaşık olarak yarım saat süren bir uygulamadır.

Diş telleri çürüklere yol açmaz. Ama yemeklerden sonra yiyecek kalıntıları aralarda biriktiği için çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Tel kullanan hastalar 4 ile 8 haftada bir kontrole gider. Özel durumlar oluştuğu zaman bu kontrol süresi kısalabilir. Tedavi süresi hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir.

Tedavi 8 ay ile 30 ay kadar sürebilir Hastanın tel kullanımı ise 18 ay ile 24 ay arasındadır. Diş telleri çıkartıldıktan sonra dişler eski hallerini almak isteyecektir. Bunun önlenmesi için hekimlerin önerdiği apareyler gene hekimlerin önerdiği süre kadar kullanılmalıdır. Kullanılan apareyler dişlerin sabit durmasını pekiştirmeyi sağlayacaktır.

Diş Teli Nasıl Takılıyor

Önce dişlerde varsa çürükler temizleniyor. Çekilmesi gereken diş varsa çekim işlemi uygulanıyor. Ağza elipse benzeyen bir alet yerleştiriliyor. Bu alet sadece dudaklarınızı açık tutmaya yarıyor. Dişlerin üst kısımları hafif zımparalanıyor. Zımparalanan dişlere yapıştırıcı sürülüyor.

Braketler yerleştirildikten sonra tel u şekli verilerek braketlerin içlerinden geçiriliyor. Son olarak sabit durmaları için aralara lastikler takılıyor ve diş teli taktırma işlemi bu şekilde sonlandırılıyor. Diş teli takıldıktan sonra katı, yapışkan, içerisinde yüksek oranda şeker barındıran gıdalardan ve asitli içeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Güncel Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli fiyatı kullanılan malzemenin cinsine, kalitesine, dişlerdeki çarpıklığın oranına, tedavi süresine ve yapılan tedavinin profesyonelliğine göre 3.000 ile 7.000 TL arasındadır. Fiyat bilgisinin net bir şekilde paylaşılabilmesi için klinik muayenesi sonrasında hastanın çapraşıklık, çene sorunları, tedavi süreci gibi  durumların tetkik edilmesi ve belirlenmesi sonucunda fiyat konusunda net bir bilgi ortodonti uzmanımız tarafından tedavi planlaması sonucunda paylaşılmaktadır.

Diş teli sorunları

Ortodonti kimlere yapılabilir?: Genel olarak sağlık durumu iyi, ağzında diğer diş tedavilerini yaptırmış olan her yaştaki hastaya uygulanabilir. Günümüzde ortodontik tedavi yöntemleri son derece gelişmiş olduğundan her yaş grubuna ortodontik tedavi uygulanabilir. Ancak ileri yaşlarda bulunan hastaların tedavileri kemik yapısından dolayı daha uzun süreç alır. Bu sebeple hastalarımıza bu tedavide geç kalınmamasını tavsiye ediyoruz.

Ortodontide Kullanılan Yöntemler

Ortodonti tedavisi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

1. Braketler
2. Müteharrik aparey (takıp-çıkarılabilir)
3. İnvisalign (şeffaf plak)
4. Trainer

Ortodonti Fiyatları 2019 | Diş Teli Fiyatları | Şeffaf Diş Teli Fiyatları | Şeffaf Plak Fiyatı

Diş teli fiyatıOrtodonti tedavisi fiyatları, tedavide kullanılan yöntemlere göre farklılık gösterir.

Kliniğimizin avantajlı fiyatlarını öğrenmek için aşağıdaki yöntemlerden biri ile bize ulaşabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi Beylikdüzü – Randevu

Beylikdüzü’nde ortodonti tedavisi yapan yerler arasında öncelikle ekonomik olmasının yanı sıra 28 yıllık tecrübesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet vererek fark yaratan Beylikdüzü Diş Kliniği’nde tedavi olmak  için aşağıdaki yöntemlerden biri ile ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Dişlerinizin sizi rahatsız eden görünümünü geç olmadan değiştirin!

Online Randevu
Doktorumuza Danış

Arama

Whatsapp Line

Randevu