Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Zirkon Kaplama

04.07.2019
4 görüntülenme
Zirkon Kaplama

zirkonyum diş kaplamasıZirkonyum Diş Uygulaması

Diş tedavilerinde birçok yöntem yer almaktadır. Problemin türüne göre uygulanan bu yöntemlerden biri de zirkonyum diş uygulamasıdır. Estetik için tercih edilen zirkonyum diş kaplama pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Bu yüzden oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu uygulamada klasik protez ve köprülerde kullanılan gri metalin yerine beyaz alaşım kullanılır.

 

Zirkonyum Uygulaması Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Genel olarak estetik amaçla tercih edilen zirkonyum kaplama bazı durumlarda sıkça uygulanmaktadır. Diş beyazlatma yöntemlerinin yetersiz kaldığı ileri boyuttaki renkleşmeler bu durumlardan biridir. Bunun yanı sıra ortodontik tedavinin tercih edilmediği az çapraşık, ayrık ve dönük dişlerde de uygulanmaktadır. Ayrıca rengi ve yapısı bozulan dişlerin ve aşırı madde kaybı olan dişlerin tedavilerinde de uygulanabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak gülüş estetiği için de zirkonyum uygulaması tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

zirkonyum diş öncesi sonrasıZirkonyum diş kaplama uygulamasında en büyük avantaj renginin beyaz olmasıdır. Bu şekilde diğer porselen dişlerde olduğu gibi siyah metal yansıması olmamaktadır. Bir diğer avantajı ise ışık geçirgenliği özelliğinin yer almasıdır. Böylece gülüş esnasında en ideal estetik sağlanır. Üzerine gelen çiğnemelere karşı da büyük direnç sağlar. Biyolojik uyumluluğu sayesinde de alerjiye sebep olmaz. Bu sayede metale karşı alerjisi olanlar da zirkonyum diş uygulamasını rahatlıkla tercih edebilirler. Estetik yapısı nedeniyle doğal dişlerden ayırt etmek oldukça zordur. Ayrıca ağızda metalik tat bırakmamaktadır ve böylece doğal dişleri de aratmamaktadır.

Zirkonyum Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra zirkonyum diş uygulamasında ilk aşama dişlerin bir miktar küçültülmesidir. Böylece zirkonyum için yeterli alan sağlanmış olur. Diş etinin sağlıklı bir duruma gelmesi ile hassas bir ölçü alınır. Laboratuvar ortamında diş için uygun bir renkte altyapı hazırlanır.

Ardından üzerine porselen üst yapı işlenir. Hazırlık aşamaları sırasında dişlere geçici dişler yapıştırılmaktadır. Böylece estetik bozukluğun önüne geçilmiş olur. Tüm hazırlık işlemlerinden sonra klinik ortamda dişe uyumlanır. Son kez prova yapılarak, görüş ve öneriler alınmaktadır. Varsa gerekli düzenlemeler yapılır. Son olarak özel yapıştırıcılar kullanılarak dişe tamamen uyarlanması sağlanır. İşlem sonrasında ilk 2 saat bir şey yenmemelidir.

Zirkonyum Dişler Ne Kadar Ömre Sahiptir?

zirkonyum diş ile gülüş estetiğiZirkonyum maddesi diş etleri ile oldukça uyumludur. Bu nedenle son derece sağlıklı bir yöntemdir ve sıkça tercih edilir. Ortalama ömürleri ise 5 ile 20 yıl arasında değişmektedir. Ancak iyi bakıldığı durumda 30 yıla kadar gittiği de gözlemlenmiştir. Bu süreye ve faydalarına bakıldığı zaman zirkonyum kaplama fiyatları da son derece uygundur.

Ayrıca zirkonyum diş fiyatları üzerinde fiyatı oluşturan faktörler de rol oynamaktadır. Diş tedavilerinin sayısı, kullanılan ürünün kalitesi ve diş büyüklüğü gibi faktörler fiyat üzerinde büyük etkiye sahiptir. Kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça fiyat artacağı gibi, zirkonyum dişin ömrü de artacaktır.

Zirkon Nedir: Zirkonyum, 19. yüzyılda keşfedilmiş bir maddedir. Korozyona dayanıklı bir metal türü olduğu için birçok alanda tercih edilen bir üründür. Sağlamlığı ve ışığı geçirgen yapısı sayesinde diş hekimliğinde özellikle estetik çalışmalarda tercih edilen bir malzemedir.

Zirkon kaplama neden tercih ediliyor?:

1. Metale karşı alerjisi olunduğunda tercih sebebidir.

2. İleri derecede estetik görünüm sağlamaktadır.

3. Ağızda metalik tat bırakmaz.

4. Uzun yıllar boyunca renk değiştirmez.

5. Diş etinde morarma, renk değişimi yapmazlar.

Zirkon Kaplama Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Zirkon kaplamalar 5 ile 10 gün arası tamamlanabilir.

Zirkon Kaplama Fiyatları 2019

Zirkon kaplama fiyatını hemen öğrenmek için buraya tıklayınız.

Zirkonyum Kaplama Beylikdüzü – Randevu

Beylikdüzü’nde zirkon kaplama tedavisi yapan yerler arasında öncelikle ekonomik olmasının yanı sıra 28 yıllık tecrübesi ile kaliteli ve güvenilir hizmet vererek fark yaratan Beylikdüzü Diş Kliniği’nde tedavi olmak  için aşağıdaki yöntemlerden biri ile ücretsiz muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Artık siz de güzel ve sağlıklı bir ağız görünümüne ulaşabilirsiniz.

Arama

Whatsapp Line

Randevu