Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 74 74
Dil Seçin
en

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

19.03.2020
2 görüntülenme
Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Öncelikle zirkonyum diş kaplama klasik porselen köprüleme ve protez altyapısı olarak gri metal yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır. Estetik amaçlarla beyazlatma gibi yöntemlerle, kalıtsal yapı renklendirilmesinin tedavisinde, ayrılmış dişlerin tedavisinde veya ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi biraz örtüşen yüksek tedavide kullanılırlar. Rengi ve yapısı bozulan dişlerin restorasyonunda, aşırı dolgunluk ve aşırı madde kaybında, arka dişlerde köprü çalışması veya kaplama olarak, ön dişlerde implant protezinde ve tasarımda daha iyi gülümsemeler için de kullanılır.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

Zirkonyum Kaplama1) Zirkonyum kaplama, pürüzsüz yüzey plak birikimini azaltmaya yardımcı olduğu için yüksek oranda biyouyumludur. Katmanlı zirkonya kronları son derece dayanıklıdır. Kaplama için kullanılan zirkonyum kırılmayı son derece nadir hale getirir. Materyal ayrıca sağlıklı bir doku tepkisini teşvik eder.

2) Kimyasal bileşim ve işleme gereklilikleri gibi çok çeşitli faktörlerden dolayı, zirkonyum diş hastanın ihtiyaçlarına göre üretilebilmesi için birçok yol vardır. Bu özelleştirme hata payını en aza indirir ve her bireye mükemmel uyum sağlar.

3) Zirkonyum, metal alerjisi olan veya metal içermeyen restorasyonları tercih eden hastalar için uygundur.

4) Zirkonyum metal içermez, bu da diş eti bölgesi çevresinde kararmayı önler. Ayrıca bu durum zirkonyum dişle sakız gibi şeylerin kullanımında sorun çıkma olasılığını azaltır.

5) Bu malzemenin yarı saydam doğası, bitişik dişlerin rengini iletebilir ve çok çeşitli tonlarda üretilerek hastanın doğal dişlerinin rengini doğru bir şekilde eşleştirmeyi kolaylaştırır.

6) Bilgisayar destekli tasarım ve üretim süreçlerini kullanmak, hastalara hassas bir uyum sağlar ve bu restorasyonları ayarlamak ve kaplamayı yapmak daha kısa sürede olur.

7) Zirkonyum kaplama, sıcak ve soğuk iletmedikleri için hastalar için rahattır.

Zirkonyum Diş Kaplama sahibi olmanın
herhangi bir dezavantajı var mı?

Zirkonyum kaplama da dezavantajlar minimaldir. Malzemenin sertliği, diş köküne karşı sürtünme ve karşıt dişlerin aşınması ile ilgili bazı endişeleri artırmıştır. Bununla birlikte, sık sık yapılan kontroller, karşı dişlere zarar verme olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Başlangıçta, zirkonyum kaplama için sadece alt yapılar üretilebilir, bu da bazen estetik açıdan mükemmel bir görünüm elde etmede sorunlar yaratabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Kaplamayı Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Periyodik kontroller yapılırsa uzun yıllar kullanılabilirler. Net bir zamanlama yoktur. Dişler canlı dokulardır ve zamanla sıyrıklar nedeniyle şekil değişiklikleri meydana gelebilir. Zirkonyum kaplama da değişiklik olmaz. Sadece zamanla şekli değişmiş olan ağızlara uyacak şekilde onları yenilemek gerekebilir.

İşlem Sırasında Çok Acı Çekilir mi?

Operasyonlar lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve daha sonra diş rengine geçici bir kaplama uygulanarak soğuk veya sıcak vakalarda rahatsızlıktan kaçınılır. Hastaların sadece bazılarında biraz ağrı olur, ancak genellikle süreç sorunsuz olarak tamamlanır. Bu yüzden işlem sırasında ve sonrasında çok fazla acı duyulmaz. Ancak daha öncesinde diş eti hastalığı olan kişilerin önce diş eti hastalığının tedavi edilmesi gerekmektedir. Diş eti hastalığı devam ederken yapılan işlem daha sonrasında sıkıntılar ve acılar yaratabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Arama

Whatsapp Line

Randevu